Rekonstrukce koupelen

Kompletní rekonstrukce koupelny

Vzniku nové koupelny předchází obvykle prvotní vize investora, není třeba žádné úžasné řešení architekta ani koupelnového studia. Postačí zachovat základy harmonie v designu a ohlídat provozní potřeby pro užívání budoucího díla. Pokud si však nejste jisti svou vizí určitě není na škodu odborníka oslovit a případně si nechat vypracovat 3D vizualizaci svého záměru. Stejně tak je dobré inspirovat se na webu kde jsou fotografie koupelen i různé návrhy k dispozici. Pěkný osobitý vzhled koupelny si jistě přeje každý, krom toho je však nutné dobře naplánovat budoucí uspořádání zařizovacích předmětů tak aby na sebe ladně navazovali ale nijak sobě ani uživateli při svém používání nepřekáželi.

Základním vybavením koupelny je vana nebo sprchový kout, v ideálním případě obojí. Vybírat se dá z různých typů, tvarů, barev i způsobů používání, koupelna může sloužit krom potřeb tělesné hygieny i k relaxaci a odpočinku, pro tento účel jsou určeny hydro-masážní vany a sprchové boxy. Sprchový kout a vana by nebyly k použití bez vodovodní baterie, pro tento účel je nejlépe vybrat baterie termostatické, kde je výhodou konstantní teplota vody kterou lze nastavit dle potřeb a větší bezpečnost, u klasické pákové baterie hrozí opaření horkou vodu při náhodném zavadění.

Dalším podstatným prvkem koupelny je umyvadlo které může být zapuštěno do koupelnového stolku, nebo jej lze zavěsit na stěnu, zavěšováním předmětů získáte opticky větší prostor místnosti než se stacionárními předměty. Součástí umyvadlového stolku může být i zrcadlo které též navozuje pocit většího prostoru. Vodovodní baterie se v případě umyvadla používá dnes nejčastěji stojánková páková, na ústupu je ovládání výpusti umyvadla táhly s páčkou na zadní části stojánkové baterie a nahrazuje jej systém "klik-klak" kdy po stlačení uzávěru výpusti umyvadla jedním stisknutím uzávěr aktivujete a dalším opět deaktivujete, funguje to podobně jako tlačítko na propisce.

Správná koupelna by měla být také nejteplejším místem v bytě, krom běžného vytápění koupelny je dobré instalovat systém pro přitápění, oceníte jej hlavně v přechodných ročních obdobích kdy byt není ještě nebo už celodenně vytápěn. Docílit toho lze více způsoby, nejčastěji žebříkovým radiátorem s elektrickým topným tělískem nebo montáží topných rohoží na podlahu před pokládkou dlažby, v obou případech může režimový provoz řídit termostat s týdenním programem.

Do prostoru malé koupelny potřebujeme začlenit často i pračku což vzhledem k rozměrové nabídce na trhu nebývá problém, pokud ve větší koupelně zbylo místo pro WC není se tomu třeba bránit ale oddělené WC je lépe v závislosti na provozního pořádku v bytě zachovat. Nějaká polička ať už vyzděná a obložená obkladem, skleněná nebo montovaná z drátěného programu se též hodí a určitě si u vás v koupelně najde své místo.
Průběh rekonstrukce a stavba nové koupelny.

Celá rekonstrukce koupelny by měla být v zájmu co nejkratšího termínu samotné realizace naplánována v dostatečném časovém předstihu z důvodu návaznosti jednotlivých stavebních řemesel a zajištění všech potřebných materiálů pro rekonstrukci. Dodávka některých obkladů od objednávky může činit v ojedinělých případech i 6 týdnů, podobně dlouhé dodací lhůty má také většina výrobců obložek dveří.

Přesto-že je rekonstrukce koupelny považována většinou zákazníků hlavně za obkladačské práce viz. obkladačský syndrom , obnáší tento proces další neméně důležitá řemesla. Rekonstrukce začíná demontáží původního vybavení a bouracími pracemi s likvidací stavební suti, případně stavbou příček dle dispozičního rozčlenění nové koupelny. Je-li takto připraveno jsou provedeny elektro-instalační práce a vodo-instalatérské práce s vyřešením odvětrání koupelny které je pro mikroklima v bytě důležité, tím končí nejhlučnější etapa přestavby.

Následný nástup zedníků - obkladačů začne opravou zdiva po instalacích, vyrovnávky stěn, podlah a další příprava podkladů jako je odstranění původní malby a případná izolace sprchového koutu připraví prostor pro obkladačské práce. Některé prvky koupelny jako je například vana se montují v průběhu obkládání, prostor nad vanou nejprve obložíme, usadíme vanu a následně dokončíme obkládání kolem vany, eliminujeme tím její mechanické poškození.

Obložená a zaspárovaná koupelna je připravena pro podvěšení stopů , montáž obložek dveří a malování v případě že nezasahuje obklad po strop. Kompletační práce elektrikáře a instalatéra uvedou novou koupelnu do provozu, poté ji můžete začít plně spokojeně užívat.

Den začíná i končí v koupelně, pokud si to chcete opravdu užít potřebujete dobrou koupelnu a od toho jsme tu my, stačí nás jednoduše kontaktovat, vše ostatní už zařídíme.

 

© 2014 MK Koupelny, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem mkkoupelny.cz, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.